Lingwistyka dla biznesu

Studia lingwistyka dla biznesu drogą do sukcesu zawodowego

Młody człowiek stojący przed wyborem właściwego kierunku studiów powinien dobrze zastanowić się co chce robić w przyszłości. Z jednej strony liczy się pasja, z drugiej zawód, który w przyszłości da sporą satysfakcję finansową. W przypadku osób, które chcą i lubią uczyć się języków, kierunki lingwistyczne są strzałem w dziesiątkę. Po tego typu studiach, niewątpliwie młody człowiek znajdzie pracę i będzie mógł piąć się po szczeblach kariery. Znajomość języka obcego jest bardzo istotna w wielu branżach i wysoko ceniona przez pracodawców. Absolwenci lingwistyki dla biznesu szybko odnajdują się na rynku pracy.

Język biznesu angielski – jakie możliwości dają studia lingwistyki?

Dzięki ukończonym studiom lingwistyki można zostać tłumaczem pisemnym i ustnym w zakresie studiowanego języka. Można zdobyć pracę jako konsultant do spraw komunikacji biznesowej, czy też objąć stanowisko specjalisty w firmach spedycyjnych. Wiele firm międzynarodowych  zatrudnia menedżerów, czy konsultantów biznesowych ds. handlu zagranicznego oraz współpracy międzynarodowej. Wśród atrakcyjnych ofert pracy należy wymienić także stanowiska asystentów w firmach międzynarodowych, czy opiekunów językowych delegacji zagranicznych. Wiele ciekawych ofert zatrudnienia związanych jest z pracą zdalną,  bardzo często poszukiwani są redaktorzy tekstów obcojęzycznych. Praca w mediach to również atrakcyjna oferta. Dotyczy stanowisk redaktorów TV, w portalach internetowych czy radiu. Niewątpliwie tutaj przydadzą się  umiejętności z zakresu specjalistycznego biznesowego języka. Studia te pozwolą spełnić marzenia również w związku z pracą w instytucjach samorządowych, czy biurach spraw zagranicznych.

Studia w Krakowie

Lingwistyka dla biznesu w Krakowie

Lingwistyka dla biznesu to kierunek skupiony na nauce specjalistycznego języka angielskiego ukierunkowanego na współczesny biznes oraz kompetencje międzykulturowe. Ten kierunek oferowany jest przez Wyższą Szkołę Europejską w Krakowie.  Uczelnia zapewnia mnóstwo zajęć praktycznych i teoretycznych, możliwość studiowania w trybie stacjonarnym i zaocznym, a także skorzystanie z wyjazdów na stypendia zagraniczne. Z jednej strony absolwenci nabywają umiejętności językowej, z drugiej uczą się jak prowadzić firmę, uczestniczyć w handlu międzynarodowym. Poznają prawo gospodarcze, zasady dyplomacji oraz korespondencji handlowej. Te wszystkie umiejętności ułatwią im rozwój kariery w przeróżnych instytucjach czy prowadzenie własnego biznesu nawet na skalę międzynarodową.

Język biznesu – angielski

Znajomość języka angielskiego we współczesnym świecie jest podstawą. Studia lingwistyka w Krakowie kładzie nacisk na naukę języka angielskiego oraz drugiego języka obcego z ukierunkowaniem na biznes. Można wybrać język włoski, hiszpański oraz niemiecki. Oprócz wysokich kompetencji językowych absolwenci zostają wyposażeni w specjalistyczną wiedzę biznesową. Bardzo istotną rolę odgrywają podczas studiów zajęcia praktyczne, w tym ćwiczenia, laboratoria oraz konserwatoria.

Komentarze