Szkolenie okresowe kierowców

Szkolenie okresowe kierowców

Każdy kierowca zawodowy musi co jakiś czas odnawiać swoje uprawnienia. Jak często ma taki obowiązek oraz w jaki sposób należy to zrobić? Gdzie warto odbyć kurs doszkalający i jak on przebiega?

Dla kogo przeznaczone są szkolenia okresowe kierowców?

Zdobycie prawa jazdy kategorii C lub D to nie koniec edukacji zawodowego kierowcy. Polskie prawo mówi o tym, że uprawnienia na przewóz osób lub rzeczy należy odnawiać co 5 lat. Dzięki takiemu przepisowi możemy mieć pewność, że osoby pracujące w transporcie pozostają na bieżąco z aktualnymi zasadami ruchu drogowego, zachowują podstawy bezpieczeństwa na jezdni i zachowują wysokie standardy pracy. Szkolenie okresowe kierowców obejmuje 35 godzin zajęć teoretycznych prowadzonych za pomocą tradycyjnych wykładów lub poprzez platformę e-learningową. Kurs kończy się wydaniem świadectwa kwalifikacji zawodowej. Egzamin nie jest przeprowadzany, co oznacza, że do przedłużenia uprawnień wystarczy samo uczestnictwo w zajęciach. Posiadając stosowne dokumenty, kierowca musi już tylko zgłosić się do odpowiedniego działu komunikacji, gdzie jego prawo jazdy zostanie wymienione na aktualne.

Szkolenie okresowe kierowców

Gdzie odbyć szkolenie okresowe?

Jeśli szukasz szkoły oferującej szkolenie okresowe kierowców, dobrze trafiłeś – jedną z takich placówek jest Edures w Rzeszowie. Firma oferuje odbycie kursu przez internet, dzięki czemu kierowcy nie są zmuszeni do czekania na zebranie się określonej liczby osób w grupie. Dodatkowo szkoła wyróżnia się przystępnymi cenami, wysokimi kwalifikacjami prowadzących oraz bardzo wysokim poziomem wykładów. Kierowcy, którzy zdecydują się na współpracę z Edures, z pewnością  zostaną właściwie przygotowani do dalszego realizowania zawodu.

Komentarze