meble barowe

Meble barowe w aranżacji mieszkania

Meble barowe to jeden z najlepszych i zarazem najpraktyczniejszych sposobów na to, by uczynić aranżację bardziej oryginalną i nietuzinkową. Na jakie elementy wyposażenia warto postawić i jak skomponować je zresztą wystroju?

Meble barowe do domu – dla kogo?

Meble barowe to doskonałe rozwiązanie aranżacyjne nie tylko dla tych, którzy regularnie organizują w swoim mieszkaniu huczne imprezy. W rzeczywistości takie akcesoria mają znacznie szersze zastosowanie. W przypadku małych mieszkań hokery kuchenne mogą pełnić funkcję krzeseł jadalnych, zaś w większych pomieszczeniach – być ciekawym uzupełnieniem wystroju oraz dodatkowymi miejscami do siedzenia. Z pewnością sprawdzą się we wnętrzach w stylu nowoczesnym, stanowiąc praktyczną i minimalistyczną dekorację.

meble barowe

Hokery barowe – jak je wykorzystać?

Wysokie krzesła barowe to najczęściej wybierane meble tego typu. Sklepy z hokerami oferują coraz szerszy wybór modeli, które sprawdzą się w aranżacjach w rozmaitych stylach: od skandynawskiego, poprzez prowansalski i ekologiczny, aż po eklektyczny. Standardowy hoker to mebel na długiej nóżce, dzięki czemu sprawdzi się jako uzupełnienie barku lub wyspy kuchennej. Przy wyborze krzeseł warto pamiętać o wysokości, na jakiej znajduje się blat – siedzisko powinno być umiejscowione ok. 30 cm niżej. Z kolei niższe krzesła mogą zastąpić klasyczne fotele – dzięki takiemu wyborowi salon nabierze oryginalnego, nowoczesnego charakteru.

 

Stoliki barowe jako niebanalny element wystroju

Stoliki barowe mogą różnić się od siebie wielkością blatu, wysokością oraz nietypowymi udogodnieniami, takimi jak dodatkowy poziom czy kółka. Dzięki temu można dopasować je do niemal każdej aranżacji oraz znaleźć dla nich różnorodne funkcje. Najbardziej typowym zastosowaniem jest zastąpienie takim meblem typowego stolika kawowego. Stolik na kółkach można traktować jak element przenośny, wykorzystywany wyłącznie podczas spotkań ze znajomymi i przyjęć. Natomiast duże blaty na wysokich nogach mogą stanowić wygodne przedłużenie wyspy kuchennej. Na szczęście w dzisiejszych czasach bez trudu możemy znaleźć sklep meblowy online, który wyśle nam meble nie tylko do największych miast, takich jak Warszawa, Gdańsk czy Kraków, ale do dowolnego miejsca w Polsce.

Komentarze