wampir energetyczny

Codziennie ich spotykamy. Wampiry energetyczne. Kto to?

Nie ma chyba osoby, która nie spotkała by się z wampirem energetycznym. Krążą wśród nas i wysysają z nas energię, dobre samopoczucie i chęć do życia. Jak rozpoznać wampira energetycznego i jak się przed nim bronić?

Po spotkaniach z niektórymi ludźmi jesteśmy przytłoczeni, nie mamy energii, czujemy się zmęczeni. Czujemy poirytowanie, znużenie, lęk, czy brak chęci do zrobienia czegokolwiek. Jeśli tak czujesz się po spotkaniu ze znajomą osobą to możesz mieć pewność, że właśnie miałeś do czynienia z wampirem energetycznym.

Jak bronić się przed wampirem energetycznym?

Wszystko zależy od tego z jakim rodzajem toksycznych relacji masz do czynienia. Pracując z osobą, która odbiera ci energię musisz wykształcić system obronny. Gorzej ma się rzecz, gdy masz wampira emocjonalnego w swojej rodzinie. Musisz się bronić. W każdej innej sytuacji, gdy nie jesteś zmuszony do kontaktu z taką osoba ratunek jest tylko jeden – uciekaj. Zadbaj o siebie i ratuj się ucieczką i zerwaniem relacji.

Toksyczne relacje z wampirem energetycznym są bardzo trudne, gdyż nie wszystkie wampiry działają świadomie. Te świadome manipulują, wykorzystują, żądają ciągłego zainteresowania swoją osobą.

Wampiry energetyczne, które są nieświadome swojego egocentryzmu nie zdają sobie sprawy z tego jak bardzo ich towarzystwo jest destrukcyjne. Uważają się za wiecznie pokrzywdzonych, wszystkim przypisują złe intencje. Ciągle muszą być w centrum zainteresowania.

Życie z wampirem energetycznym jest bardzo trudne i wyczerpujące. Nie zawsze jesteśmy w stanie pozostawić wampira i ratować się ucieczką. Zawsze jednak musimy walczyć o siebie. Nie wolno pozwolić, by te toksyczne relacje zniszczyły w nas radość życia.

Komentarze