Wykończenie salonu – czyli na co warto zwrócić uwagę?

Salon jest centralnym miejscem każdego domu, w którym gromadzą się goście i domownicy. To w nim spędzamy czas całą rodziną, relaksujemy się przy dobrym filmie, winie i kosztujemy cudownych rarytasów sporządzonych w naszej kuchni. Jak sprawić, aby salon był jeszcze bardziej przytulny i miło nam się w nim przebywało? Na co zwrócić szczególną uwagę dodając do niego ostatnie wykańczające akcenty? Sprawdźmy.

Jakiej wielkości salon?

To jakiej wielkości salon jest w Twoim domu będzie bardzo ważnym faktorem, który ostatecznie zdeterminuje to na co będziemy mogli sobie w nim pozwolić pod względem dekoracji. Koszt wykończenia salonu może wahać się w zależności od tego na jakie meble się zdecydujemy (kanapa czy sofa) i czy jaki ostateczny styl będzie dominował w naszym wnętrzu.

Wykonczenie salonu

Co będzie najlepsze do naszego wnętrza?

O tym trudno jest zdecydować na pierwszy rzut oka. Jednak wybierając się do sklepu meblowego lub z dekoracji powinniśmy kierować się przede wszystkim własnym gustem i upodobaniami. To my będziemy najczęstszymi bywalcami pokoju dziennego i to od nas – a nie chwilowych trendów – powinno zależeć, jak będzie on ostatecznie wyglądał. Jeśli do swojej dyspozycji mamy dużą przestrzeń i wysoki sufit – który nasuwa nam skojarzenia z wnętrzami loftowymi, post-industrialnymi – to mimo dużej ilości naturalnego światła i sporych możliwości możemy poczuć się odrobinę przytłoczeni. Warto dodać wtedy odrobinę koloru, faktur i wzorów, które ożywią pomieszczenie. Dobrym pomysłem jest również inwestycja w bardziej obszerny wypoczynek. Jeśli zależy nam na minimalizmie nie musimy decydować się na mocne barwy, znacznie lepiej z szarością i bielą będą współgrać dobrze oświetlone pastele.

Kanapa czy sofa?

To zależy od tego, jak mamy zamiar użytkować nasz salon. Czy będzie to wnętrze, które jest często wykorzystywane do noclegu? Czy odwiedzają nas gości, czy służy nam również jako sypialnia w ciągu nocy? A może ma być to wnętrze typowo reprezentacyjny i wypoczynkowe.

Koszt wykończenia salonu – i dlaczego tak drogo?

Czy koszt wykończenia salonu musi być wysoki? Tak naprawdę ostateczna suma, jaką przyjdzie nam zapłacić będzie zależna zwyczajnie od naszych potrzeb i wymagań co do wnętrza. Zestaw wypoczynku ze skóry będzie znacznie droższy od tego, który jest obity tkaniną, jednak z pewnością będzie bardziej praktyczny. „Diabeł” tkwi również w dodatkach, za które możemy również zapłacić całkiem sporo. Zwłaszcza jeśli będą one z tych bardziej oryginalnych.

2 komentarze

Komentarze