Jak zrobić prawidłowo makijaż

Jak zrobić prawidłowo makijaż?

Makijaż zakrywa niedoskonałości, czyni cerę piękniejszą oraz sprawia, że z nim każda kobieta czuje się pewniejsza siebie. Należy jednak zaznaczyć, że nie w każdym przypadku dodaje wdzięku i urody, źle wykonany makijaż może nas oszpecić. Jak więc prawidłowo wykonać makijaż?

Robienie makijażu nie jest proste, ale aby zrobić go prawidłowo nie musisz iść do salonu kosmetycznego, możesz go zrobić sama pamiętając o kilku ważnych zasadach.

Pierwszy i podstawowy krok w robieniu prawidłowego makijażu twarzy to oczyszczenie. Jeżeli masz już nałożone coś na twarz zmyj to i połóż maseczkę wygładzającą. Następnie nałóż dobrze dobrany do twojej cery odcień podkładu. Podkład powinien zakrywać niedoskonałości, ale nie powinien się wyróżniać. Nałóż do równomiernie na twarz i szyję.

Jeżeli podkład nie spełni do końca twoich oczekiwań, nałóż na krostki, cienie pod oczami, naczynka odpowiedni odcień korektora. Na koniec by twoja cera nie była błyszcząca nałóż sypki puder. Użyj do tego pędzla, rozprowadzając nim puder od środka twarzy na zewnątrz. By twoja twarz nie wyglądała jak maska poza tym że nakładasz wszystko z umiarem nie zapomnij o podkreśleniu kości policzkowych. Do tego celu użyj różu lub kulek brązujących.

spirex.pl

Samo nałożenie kilku warstw pudru nie nazywa się makijażem, jego dopełnieniem są pięknie pomalowane oczy i usta.

Do makijażu oczu najlepiej użyć cieni w trzech odcieniach i aby nie zsypywały się przed ich nałożeniem lekko przypudruj powieki. Jasnym maluje się całe powieki aż do ich załamania, ciemniejsze nakładamy przy zewnętrznych kącikach oczu. By nasze oczy były bardziej podkreślone na powiekę możemy nałożyć kredkę, a na rzęsy tusz.

Dopełnieniem makijażu są usta, w zależności jaki makijaż robimy możemy je mniej lub bardziej zaznaczyć. Kiedy oczy mamy mocno podkreślone wtedy usta malujemy jasnymi kolorami, na mocniejsze kolory możemy sobie pozwolić przy delikatnym makijażu.

Komentarze