Idealny makijaż

Makijaż sprawia, że nasz skóra twarzy wygląda ładniej co powoduje, że czujemy się pewniejsze siebie. Jednak należy zaznaczyć, że nie w każdym przypadku tak jest, źle wykonany makijaż może po prostu nas oszpecać.

Idealny makijaż musi być odpowiednio zrobiony, z pewnością każdy salon kosmetyczny potrafi taki, ale jeżeli chcesz możesz zrobić go sama  pamiętając o kilku ważnych wskazówkach.

Oczyszczanie i wygładzanie twarzy. To co pierwsze musisz zrobić przed nałożeniem jakichkolwiek kosmetyków na twarz to usunąć z niej wszelkie zanieczyszczenia za pomocą mleczka lub toniku, następnie połóż maseczkę wygładzającą. Jednak jeżeli maseczka nie da oczekiwanych efektów warto skorzystać dużo wcześniej z zabiegów mających na celu usunięcie bruzd i zmarszczek np. fotoodmładzanie.

Kolejny krok do idealnego makijażu to nałożenie podkładu. Podkład powinien być dobrze dobrany do naszego koloru skóry i zakrywać wszystkie niedoskonałości. Aby nasza twarz nie odróżniała się od reszty skóry podkład nałóż równomiernie jednocześnie na twarz i szyję.

agglo.pl

Sypki puder. Pędzlem rozprowadź puder od środka twarzy na zewnątrz. Bronzer lub róż. Za pomocą tych kosmetyków podkreśl kości policzkowe.

Usta i oczy, są bardzo ważne w wykończeniu makijażu, to one dopełnią twój makijaż. Do makijażu oczu najlepiej użyć cieni w trzech odcieniach i aby nie zsypywały się przed ich nałożeniem lekko przypudruj powieki. Jasnym maluje się całe powieki aż do ich załamania, ciemniejsze nakładamy przy zewnętrznych kącikach oczu. By nasze oczy były bardziej podkreślone na powiekę możemy nałożyć kredkę, a na rzęsy tusz. Na koniec makijażu nie możemy zapomnieć o makijażu ust. Kiedy oczy mamy mocno podkreślone wtedy usta malujemy jasnymi kolorami, na mocniejsze kolory możemy sobie pozwolić przy delikatnym makijażu.

Komentarze