Pielęgnacja skóry naczynkowej

Pielęgnacja skóry naczynkowej

Problem ze skórą naczynkową ma bardzo wiele osób zarówno kobiet jak i mężczyzn. Może być to spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi lub tylko może być to defekt kosmetyczny, ale w obydwu przypadkach należy zadbać o profilaktykę i odpowiednia pielęgnację.

Skóra z problemem pękających naczynek jest bardzo wrażliwa, z reguły cienka i mocno zaczerwieniona, wystarczy zmiana temperatury czy spożycie pikantnej potrawy by problem się pogłębił.

Pęknięte naczynko jest uszkodzeniem nieodwracanym i pozbyć się go możemy jedynie laserem w salonie kosmetycznym. Ale za nim trafimy na zabieg laserowy możemy przeciw działać pękającym naczynkom. Jest wiele sposobów i metod które mogą w dużym stopniu zapobiec powstawaniu pajączków na skórze.  I aby uchronić skórę przed tym problemem przede wszystkim należy unikać zbyt dużego mrozu, wiatru, gwałtownych zmian temperatury, nadmiernego opalania się, sauny, a także kosmetyków które powodują wysuszenie i uczulają skórę.

an-mag.pl

Jak się okazuje wrogiem skóry naczynkowej jest dieta w której przeważają ostre potrawy, używki takie jak alkohol, kawa i papierosy.

Do skóry z problemem pękających naczynek najlepiej jest stosować preparaty, kremy których składniki wbudowują się w tkankę skóry wzmacniając ją oraz uszczelniając. Wszystkie preparaty zawierające wyciąg z kasztanowca, ruszczyka, arniki, oczaru wirginijskiego, miłorzębu, kokoryczki, obkurczający naczynia siarczan dekstranu, wzmacniająca ściany naczyń rutyna, lewoskrętna witamina C czy obniżające temperaturę skóry polimery będą idealne do walki z pajączkami. Unikaj tych kremów które są mocno perfumowane, z barwnikami i konserwantami.

Komentarze