Sposób na odmłodzenie skóry

Sposób na odmłodzenie skóry

Upływający czas najczęściej widoczny jest na naszej skórze, która z wiekiem zaczyna tracić swą elastyczność i jędrność. Większość kobiet już w wieku 30 lat skarży się na pojawiające się linie mimiczne w okolicach oczu i ust, a z większym upływem lat na utratę jędrności skóry na szyi i linii żuchwy.

Skóra wokół oczu, ust i na szyi jest najcieńsza, dlatego też to na tych partiach skóry najszybciej pojawiają się wszelkiego rodzaju zmarszczki spowodowane ruchami mimicznymi twarzy. Gdy mamy 20 lat nie mamy tego problemu ze względu na tłuszcz znajdujący się pod skórą który równomiernie napina całą twarz, oraz kolagen i elastyny dzięki którym gdy marszczymy czoło czy mrużymy oczy nasza skóra wraca do prawidłowego stanu. Jednak należy zaznaczyć, że z upływem lat codzienna mimika twarzy odznacza ślad w postaci zmarszczek na naszej skórze.

supercd.pl

Walczyć z utratą kolagenu w skórze a co za tym idzie elastyczności i jędrności można na kilka sposobów. Jednym z nich jest stosowanie różnego rodzaju kremów przeciwzmarszczkowych,  należy jednak zaznaczyć, że kremy należy stosować regularnie i od początku pojawienia się zmarszczek. Na efekty przy stosowaniu kremów trzeba poczekać dłużej i nie zawsze mogą nas zadowolić.  Kolejnym sposobem na pozbycie się zmarszczek są różnego rodzaju operacje plastyczne czyli metody inwazyjne. Tu widać efekty po kilku tygodniach ale niestety jak każda operacja  również i ta plastyczna ma skutki uboczne. Następnym sposobem jest zabieg fotoodmładzania wykonywany praktycznie w każdym salonie kosmetycznym. Polega on na połączeniu dwóch technologii świetlnych i fal radiowych. Fotoodmładzanie ma na celu odmłodzenie czyli zapobiegnięcie starzeniu się skóry. Dzięki temu zabiegowi pozbędziesz się lub znacznie zniwelujesz różnego rodzaju przebarwienia na skórze, pajączki, rumieńce, zaczerwienienia i inne. Podczas zabiegu skóra w sposób dynamiczny pobudzana jest do wytwarzania kolagenu co powoduje odmłodzenie.

Komentarze