palisada betonowa

Palisada betonowa – sposoby wykorzystania w ogrodzie

Palisada betonowa to element architektury ogrodowej o charakterystycznym kształcie, wykorzystywany najczęściej do wykonywania różnego rodzaju ogrodzeń, murków czy też rabat. Z jej użyciem można stworzyć naprawdę wiele ciekawych aranżacji, a ponadto może ona posłużyć do wzmocnienia skarpy czy nasypu, a także jako wykończenie chodniczków lub schodów.

Palisada betonowa jako granica stref ogrodowych

Palisada betonowa bardzo często z powodzeniem używana jest do oddzielania poszczególnych stref ogrodu. Dzięki użyciu palisady w sposób estetyczny możemy oddzielić trawnik od rabat kwiatowych, co dodatkowo ułatwi pielęgnacje obu stref, a także wyeksponowanie miejsc reprezentacyjnych. Za pomocą delikatnej, niskiej palisady możemy też zabezpieczyć wrażliwe drzewka, czy krzewy ozdobne przed przypadkowym zdeptaniem lub skoszeniem, co więcej dzięki niej możemy zapanować nad rozsypaną korą czy kamieniem.

Palisada betonowa jako wykończenie schodów i ścieżek ogrodowych

Palisada betonowa to doskonały element wykończenia różnego rodzaju elementów architektury ogrodu, takich jak ścieżki, schody czy podjazdy. W przypadku zastosowania palisady jako obrzeże ścieżek lepiej użyć palisady niskiej. Pasuje ona zarówno do kostki brukowej, jak i płyt betonowych, ale nadaje się również jako obrzeże do ścieżki wysypanej na przykład kamieniem ozdobnym. Palisady wysokie używane są częściej w takich elementach jak schody czy tarasy, gdzie są nie tylko ozdobą i wykończeniem, ale również wzmocnieniem całej konstrukcji.

Komentarze