karta przedpłacona

Karta przedpłacona rozwiązaniem dla Twojej biznesu

Współcześnie trudno nam sobie wyobrazić życie bez kart płatniczych. W końcu nie bez powodu zyskują one z roku na rok coraz większe uznanie, zajmując miejsce noszonej w portfelu, tradycyjnej gotówki. Jednym z typów kart, o którym się obecnie niewiele mówi, są karty przedpłacone. W tym momencie są one trochę przez Polaków zapomniane, dlatego postaramy się nieco przybliżyć ich temat.

Zatem, jeżeli jesteś ciekawy, jak działają karty przedpłacone oraz przez kogo mogą zostać wykorzystane, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Jak działa karta przedpłacona?

Gratyfikacja w formie kat prepaid zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem wśród firm. Niewątpliwym bodźcem wpływającym na ich popularność jest fakt, że dają one:

  • obdarowanemu możliwość wykorzystania funduszy na dowolny cel,
  • a przedsiębiorstwu ułatwiają zorganizowanie procesu przekazywania nagród.

Plusem w ich przypadku jest to, że osoby mogą korzystać z nich kilkukrotnie, więc nie są jednorazowego użytku. Należy jednak pamiętać o tym, że aktywacji tego instrumentu płatniczego dokonuje się tylko jeden raz, zaś doładowywania są możliwe wyłącznie z powodu konkretnych okazji.

Generalnie można ją wykorzystać w wybranym przez siebie miejscu, dokonując płatności w Internecie lub w stacjonarnych punktach obsługowych. Tym samym użytkownicy kart przepłaconych dostają w ofercie  oszczędność czasu i wygodę w jednym miejscu.

Karta przedpłacona – do kogo jest kierowana?

Karta przedpłacona kierowana jest do szerokiej grupy odbiorców, w której skład mogą wchodzić pracownicy, klienci oraz partnerzy biznesowi. Z tego też względu może posłużyć jako forma nagrody w ramach sprzedaży premiowej, loteriach konsumenckich czy w programach lojalnościowych.

W zależności od funkcji, jaką będzie ona musiała spełnić, można wybrać opcję karty prepaid ze standardowym wizerunkiem lub wersję z pełną personalizacją klienta. Ta ostatnia będzie korzystniejsza dla podmiotów, którym zależy na kojarzeniu tożsamości marki z jej wizerunkiem.

Dlaczego warto korzystać z karty przedpłaconej?

Ponieważ karta prepaid zapewnia obdarowanemu szeroki wachlarz możliwości wykorzystania środków. Tak naprawdę to użytkownik decyduje, na co chce przeznaczyć daną część kwoty. Stąd jest to o wiele lepszy prezent niż wyznaczone odgórnie nagrody rzeczowe, które nie zawsze odpowiadają na potrzeby wszystkich odbiorców działań Twojej firmy.

Motivation Direct chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich pracowników, klientów i partnerów biznesowych, obecnie oferuje karty paliwowe, które umożliwiają płatności we wszystkich punktach sieciowych i lokalnych w naszym kraju. Karta została stworzona na platformie Visa i działa dokładnie na tych samych zasadach, co moduł karty przedpłaconej.

W oczach przedsiębiorców to narzędzie bezgotówkowe jest cennym rozwiązaniem. A wszystko dlatego, że za jego pomocą można:

  • zarządzać wszelkimi środkami samochodowymi w ramach jednej firmy,
  • znaleźć interesującą formę nagrody do różnego typu konkursów, loterii czy programów motywacyjnych.

Taka karta podarunkowa dla pracowników mogłaby być idealnym dodatkiem do miesięcznej pensji. W końcu w podzięce za wysoki wskaźnik realizacji planów sprzedażowych produktów lub usług firmy, mogłaby być jedną z najlepszych form uznania.

Komentarze