oświetlenie w pokoju dziecięcym

Jakie wybrać oświetlenie do pokoju dziecka?

Poruszymy teraz bardzo istotny temat dla przyszłych oraz „świeżo upieczonych” rodziców. Pokój dziecka, a konkretniej oświetlenie w pokoju dziecięcym. Jak je dobrać, gdzie umiejscowić oraz który rozdaj lampy jest najbardziej odpowiedni?

Najbezpieczniejszym typem są zdecydowanie żyrandole lub ogólniej rzecz ujmując lampy sufitowe. Mamy pewność, że nasze pociechy nie rozbiją żarówki, tym samym nie skaleczą się. Kolejna istotna cecha takich lamp do pokoju dziecięcego, to oświetlenie całej przestrzeni w pomieszczeniu. Nie tworzymy nieprzyjaznych dla dzieci „ciemnych strachów” (cieni), co z kolei pozwoli Waszym potomkom łatwiej pokonać lęk przed ciemnością.

Lampy dla dzieci

Posiadacie mały pokoi dla Waszego malucha oraz często występujący w nowym budownictwie „niski sufit”? Nie musicie wybierać brzydkich płaskich lamp rodem z przychodzi lekarskich. Oświetlenie do pokoju dziecięcego nie musi odstraszać i szpecić ładnie zaprojektowane wnętrze. Możecie wykorzystać plafony LED sufitowe z kolorowymi wzorami lub rysunkami. Ta prosta lampa bardzo dobrze wygląda również w połączeniu z materiałowym abażurem.oświetlenie w pokoju dziecięcym

Ciepłe czy zimne oświetlenie do pokoju dziecięcego

Barwa światła w pokoju dziecięcym – nie zapominajmy o tym! Drodzy Rodzice musicie wiedzieć, iż światło zimne pobudza do działania, zaś światło ciepłe uspokaja oraz dodaje poczucie spokoju i odprężenia. Naszym zdaniem większość pociech jest już wystarczająco dynamiczna. Dlatego też w ich sypialni powinniśmy zrezygnować z chłodnych poświat. Oświetlenie do pokoju dziecięcego powinno być ciepłe i kojarzyć się z letnim słońcem.

Komentarze