Czyszczenie i konserwacja klimatyzacji typu split

Klimatyzacja LG znajduje zastosowanie nie tylko w obiektach o charakterze użyteczności publicznej, ale również mieszkaniach prywatnych. Tego rodzaju urządzenia chłodnicze cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Gwarantują one komfort w gorące, letni dni. Pamiętajmy jednak o tym, że każda klimatyzacja powinna być regularnie czyszczona. Lepiej nie robić tego na własną rękę – nie tylko nie posiadamy w tym temacie doświadczenia, ale również nie dysponujemy specjalistycznym sprzętem. Z pomocą przyjdzie nam serwis klimatyzacji LG.

Czym są klimatyzatory typu split?

Klimatyzator typu split to urządzenie, które dzieli się na dwie jednostki (zewnętrzną oraz wewnętrzną). Jednostką wewnętrzną jest w tym przypadku parownik, a zewnętrzną skraplacz. Klimatyzacja LG narażona jest na różnego typu zanieczyszczenia. Wbrew pozorom jest to nie tylko pył oraz kurz. Skraplacz narażony jest na m.in. martwe owady, osady powstałe w wyniku intensywnego deszczu, pióra, sierść, rośliny, a także wiele więcej. W przypadku parownika zanieczyszczenia są o wiele łagodniejsze, jednak nagromadzony brud może powodować w mieszkaniu nieprzyjemny zapach. Dodatkowym minusem jest fakt, że zabrudzenie jednostki wewnętrznej niesie za sobą ryzyko alergii. Zanieczyszczenia znajdujące się na parowniku rozprzestrzeniają się również na pozostałe elementy układów, tak więc należy oczyścić niemal wszystkie części. Serwis klimatyzacji LG zajmuje się kompleksowym usuwaniem zanieczyszczeń, a także dezynfekcją układu klimatyzującego.

Konserwacja klimatyzacji typu split

Dlaczego należy czyścić klimatyzację?

Klimatyzacja LG wymaga systematycznego czyszczenia i konserwacji, gdyż powstałe zabrudzenia zmniejszają wydajność całego układu. Z tego względu powietrze jest gorzej chłodzone, a urządzenie pobiera większą ilość prądu. Pomimo tego, że jakość chłodzenia pogarsza się, to rachunki rosną. Jest to kompletnie nieopłacalne dla użytkowników. Należy również wiedzieć, że zanieczyszczony parownik, skraplacz, czy tez inny element może zakłócić swobodny przepływ powietrza. Może dojść do przegrzania układu, a nawet jego uszkodzenia. Dodatkowym minusem jest fakt, że zmniejsza się żywotność klimatyzatora.

Niektóre elementy możemy czyścić samodzielnie, o ile zaopatrzymy się w specjalistyczne preparaty. Z pewnością każdy poradzi sobie z konserwacją filtrów powietrza, które można wyczyścić za pomocą prostej szczoteczki i łagodnego środka. W przypadku innych elementów najlepiej poprosić o pomoc serwis klimatyzacji LG. Jeśli zadbamy o regularne oczyszczenie układu, to sprzęt posłuży nam nawet kilka lat dłużej.

Komentarze