Zawód przyszłości

Zawód przyszłości. Istnieje?

Kończąc wymarzone studia, marzymy o tym, b znalazła się dla nas praca w zawodzie. Nie zawsze jednak wszystko układa się po naszej myśli i wiele osób już na samym starcie kariery zawodowej, zmuszona jest do zmiany. Wówczas poszukuje się innych, alternatyw, a nowy zawód wybierany jest zazwyczaj pod aktualne wymagania rynkowe, a te z kolei bardzo często się zmieniają. W takich warunkach naprawdę ciężko jest przetrwać, a jedyne co możemy zrobić, by nie pozostać w tyle to nieustanny rozwój zawodowy.

Praca w zawodzie to wyzwanie

Dla wielu praca w wymarzonym zawodzie to ogromne wyzwanie. Bo często już na samym początku okazuje się, że wiedza zdobyta podczas studiów jest niewystarczająca, a nawet przeterminowana. Środowisko, firma, w której pracujemy, wymaga więc od nas ciągłego doszkalania i podnoszenia swoich kwalifikacji. W wielu miejscach rozwój zawodowy to jedyna opcja, by nie bać się o swoje stanowisko. I z tego tez względu wiele osób ciągle się doszkala, często nawet z dziedzin, które nie są bezpośrednio związane z dany zawodom.

Czy istnieje zawód przyszłości?

Świat nieustannie się zmienia. Coraz więcej prac wykonywana jest za pomocą robotów, maszyn, sterowana komputerowo. To sprawia, że niektóre zawody w przyszłości mogą przestać istnieć i tu też pojawia się odwieczne pytanie społeczeństwa: czy istnieje zawód przyszłości? Według wielu aktualnych danych takim zawodem przyszłości może być programowanie i wszystkie zawody związane z branżą IT. Dziś wszystkim sterują komputery, a większość codziennych działań, jakie podejmujemy, opiera się na aplikacjach. Być może warto kształcić się więc w tym kierunku?

Komentarze