Szukasz środków na swój własny startup? Weź pożyczkę unijną od BGK!

Dobry pomysł na biznes to dobry początek, ale do wprowadzenia go w życie nieraz może być jeszcze daleka droga. Wiedzą o tym doskonale wszyscy startupowcy, którzy – mimo doskonałego pomysłu na biznes – nie byli w stanie ruszyć z miejsca bez odpowiednich środków finansowych. Jak udało im się je zdobyć?

Pożyczka unijna na start

Mając do dyspozycji kilka możliwości zdobycia środków finansowych na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, w pierwszej kolejności powinieneś rozważyć zaciągnięcie pożyczki unijnej. Dlaczego? Pożyczki unijne to produkty stworzone m. in. właśnie z myślą o początkujących przedsiębiorcach, którzy mają pomysł na prowadzenie własnego biznesu, chęć i determinację w dążeniu do realizacji swojego celu, jednak brakuje im odpowiednich środków finansowych. Pożyczki unijne oferują najlepsze warunki spośród wszystkich dostępnych na rynku ofert finansowych tego rodzaju. Wyróżniają się długim terminem spłaty, niskim oprocentowaniem oraz długim okresem karencji. Pozwalają też zdobyć naprawdę duże wsparcie, sięgające od kilkudziesięciu tysięcy złotych do nawet kilku milionów.

pożyczka unijna dla startupów

Kredyt bankowy

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz lub nie możesz skorzystać z pożyczek unijnych, zawsze możesz udać się do banku i zaciągnąć tam normalny kredyt. Wiele banków ma w swojej ofercie specjalne kredyty na start dla młodych przedsiębiorców, jednak nie oznacza to, że każdy pomysł są w stanie uznać za mający przyszłość i tym samym warty wsparcia. Bez odpowiedniego zabezpieczenia, dobrej historii kredytowej i naprawdę mocnych argumentów, trudno jest o bankowy kredyt – bez względu na to, z jak dobrym pomysłem przyjdziesz.

Wsparcie od inwestora zewnętrznego

Niektórzy początkujący przedsiębiorcy poszukujący wsparcia finansowego na start, decydują się na zdobycie inwestora zewnętrznego. Najczęściej rolę tę pełnią fundusze inwestycyjne, które decydują się finansować dane przedsięwzięcie w zamian za udziały w powstającej firmie. Inwestorzy tacy są jednak dość wybredni w swoich wyborach i zwykle wspierają głównie tych, którzy mieli już okazję udowodnić swoją wartość w biznesie.

Komentarze