Freelancer to wolny strzelec. Nie ma jednego pracodawcy, tylko wielu klientów. Nie ma jednej wypłaty, tylko przelewy od kontrahentów, które spływają powoli, ale jak dobrze pójdzie systematycznie. Tak wygląda życie freelancera. Jak zostać wolnym strzelcem? Czy to praca dla ciebie?
Co można robić?
Praca zdalna daje bardzo wiele, różnych możliwości. Freelancer może pracować jako grafik, copywriter, może tworzyć bazy danych, odrabiać filmy, tłumaczyć, obsługiwać kanały społecznościowe, czy strony internetowe. Możliwości jest naprawdę wiele. Na prawdę można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.
Plusy i minusy pracy zdalnej
Zima, siarczysty mróz, a tu trzeba wstać do pracy, zrobić makijaż i biec na autobus. Żadna frajda. A tak? W piżamie do południa – w końcu nie liczy się jak wyglądasz, tylko co robisz. Bez ganiania autobusów i marznięcia w komunikacji miejskiej. Wystarczy wygodne biurko, komputer i internet. I do roboty. To na pewno są plusy pracy zdalnej.
A jakie są minusy? Są nie jest ich mało. Bardzo ciężko oddzielić prace od życia prywatnego. Ustawicznie wchodzisz na e – meila i sprawdzasz nowe zlecenia. Trzeba mieć dużą samodyscyplinę, by wydzielić sobie czas pracy i czas odpoczynku.
Jest też inna strona medalu. Nie masz szefa. Trzeba samemu umieć się zdyscyplinować, by rano wstać i usiąść do pracy. Samodyscyplina, konsekwencja i równowaga to klucz do sukcesu w pracy freelancera.
Praca freelancera nie ma tylko i wyłącznie samych plusów, jak mogło by się wydawać. Ale czy jest taka praca?